Mustafa Duran

Pazarlama üzerine sayıklamalar…

Hakkımda

mustafa_duran1

Mustafa DURAN

Kurucusu olduğu Pazarlamadunyasi.com isimli pazarlama portalının editörlüğünü yürüten Mustafa Duran, serbest pazarlama danışmanı olarak çalışmaktadır.

Bunlunla beraber çeşitli araştırma ve web projelerinde yönetici olarak görev almakta ve pazarlama,  dijital pazarlama, sosyal medya, halkla ilişkiler, reklam, dijital trendler ve araştırma konularına kafa yormaktadır.

1994′ün sonlarında pazarlama araştırmaları ile başladığı pazarlama kariyerinde; dijital pazarlama (Vodaco Agency, On8 İletişim), araştırma (Diyojen, Güncel Veri, International Service Check), reklamcılık (Clear Channel, Aida İletişim), medya takibi (Ajans Press), bilişim (PBS Bilişim Danışmanlık, Bilişim Eğitim Merkezi), danışmanlık (Referans Noktası, Kurumsal Gelişim Enstitüsü, Enera Danışmanlık), dağıtım (Aktif İleti) ve otomotiv (BMC – Uzunalioğlu) alanında faaliyet gösteren firmalarda uzman, yönetici ve danışman olarak görev almıştır.

İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi mezunu olan Mustafa Duran, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalında “Sosyal Medyalar ve Halkla İlişkiler (PR 2.0)” başlıklı yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. (Uzun bir aradan sonra tezini bitirmeye karar verdi:)

Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA) Genç Profesyoneller Grubu, İstanbul İletişim Fakültesi Mezunlar Derneği (İSTİM) ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD) üyesidir.

http://www.pazarlamadunyasi.com
http://tr.linkedin.com/in/duranmustafa

http://friendfeed.com/mduran

http://twitter.com/mustafaduran

http://facebook.com/mustafaduran

Reklamlar